Hakikatin Susmayan Bülbülü -
$ DOLAR → Alış: 18,55 / Satış: 18,62
€ EURO → Alış: 18,17 / Satış: 18,24

Zaviye Mahallesi Kamulaştırma Yoluyla Hamidettin’e Peşkeş Çekiliyor!Zaviye Mahallesi sakinleri akınlara durgunluk veren “kamulaştırma” hadisesini Darende Gazetesi’yle paylaştı. .

Zaviye Mahallesi Kamulaştırma Yoluyla Hamidettin’e Peşkeş Çekiliyor!
  • 03.10.2016

Türkiye Cumhuriyeti ifadesine bile hazımsızlık duyarak vatana ve millete ihanet içinde olduğunu alenileştiren Hulusi Efendi Vakfı, talimatları doğrultusunda hareket eden belediye başkanı vasıtasıyla akıl almaz bir mülkiyet hakkı ihlaline daha imza atmak istiyor.

 

Sessiz Olun! Efendi Rahatsız Oluyor! başlığı ile hazırladığımız  haberde anormal bir şekilde daraltılan külliye yolunun ve hiçbir mahallemizde olmayan sıklıkta ve şıklıkta yapılan ışıklandırmanın sinsi bir projenin ayak sesleri olduğunu yazmıştık. Ve çok geçmeden vatandaşın mülkiyet hakkını yok sayan şeytani planın detayları gün yüzüne çıktı.

 

 

Terör örgütü lideri Fethullah GÜLEN‘le menfaati doğrultusunda geçmişte yakın ilişkileri bulunan ve darbe karşıtı görünümü vererek kamudaki ağını genişletme çabası içerisinde bulunan Hamidettin ATEŞ, talimatı doğrultusunda çalışan Darende Belediyesi Başkanı Dr. Süleyman ESER’e kamulaştırma talimatı verdi. Talimata göre Somuncu Baba Külliyesi yakınındaki (Hamidettin ATEŞ ve avaneleri hariç olmak üzere) arsa ve gayrimenkullerin istimlak yoluyla dolaylı olarak Hulusi Efendi Vakfı’na devredilmesi isteniyor. Akıl almaz durumu durumu haber alan mahalleliler yasal yolları kullanarak haklarını aramaya çalışıyor.

 

 

BAŞKAN SÜLEYMAN ESER’İ MAKAMINDA BULMAK MÜMKÜN OLMUYOR!

Sıkıntıları hakkında Başkan Eser ile görüşmek isteyen mahalle sakinleri her zaman olduğu gibi başkanı makamında bulamadı. Bulamadıkları gibi belediye personelinden de başkanın nerede olduğuna dair bilgi alamayan mahalle sakinleri, başkanının küstahlığı ile ünlü makam şoförünün nahoş ithamlarına da maruz kaldılar.

zaviye-mahallesi-istimlak-yoluyla-hamidettine-peskes-cekiliyor-belediye

 

BAŞKANI MALATYA VALİLİĞİ BULDU! 

 

Durumu Malatya Valiliğine aktaran mahalle sakinlerinin uzunca uğraşlarından sonra, Başkan Süleyman ESER makamına gelerek mahalle sakinlerini kabul etti. Vatandaşların endişelerine ve taleplerine bir belediye başkanı ciddiyetinde yaklaşmadığı iddia edilen Başkan Eser’in, müstehcen imalarla vatandaşları rencide ettiği söyleniyor.

 

HULUSİ EFENDİ VAKFI ve DARENDE KAYMAKAMLIĞI İLE GÖRÜŞME İSTENDİ

Vakıf ile de görüşme talebinde bulunan mahalle sakinleri vakıf başkanı Hamidettin ATEŞ ile görüşemediklerini, kendisini vakıf müdürü olarak takdim eden bir şahsın küstah ifadelerine maruz kaldıklarını Darende Gazetesi ile paylaştı. Ardından bir dilekçe yazarak Darende Kaymakamlığına başvuran mağdur vatandaşlar seslerinin duyulmasını istiyor.

zaviye-mahallesi-istimlak-yoluyla-hamidettine-peskes-cekiliyor-dilekce

SESLERİNİ SADECE DARENDE GAZETESİ DUYDU

Mesleğin etik değerlerini benimseyememiş, halkın ve haklının yanında değil güçlünün dalkavukluğunu yapmayı yeğleyen Darende ve Malatya basını her zaman olduğu gibi “üç maymunu oynayarak” yapılan bu zulme karşı sessiz kaldı. Yeni sloganını “Hakikatin Susmayan Bülbülü” olarak geliştiren Darende Gazetesi mağdurlarla görüşerek konuyu her zaman olduğu gibi kendine has cesur ve açık üslubu ile dile getirdi. Öte yandan vakfın son istimlak vurgunu ile ilgili Darende Gazetesi Yönetimi de açıklamalarda bulundu.

“Darendelinin anayasal hakkı olan haber alma özgürlüğü adına kar amacı gütmeden kamu hizmeti güdüyoruz. Gazetecilik gibi ulvi bir mesleğin temel prensiplerini özümsemiş bir yayın grubu olarak sorumluluğumuzun her zaman bilincindeyiz. İftira, hakaret, aşağılayıcı üslup hiçbir zaman yanaşmadığımız limanlar olup, emin olmadığı hiçbir hususu yazmamak, şive ve yabancı sözcüklerden arındırılmış Öz bir Türkçe kullanmak bizim en önemli düsturumuzdur. Bu hassasiyetlerle yayın hayatını kararlı bir şekilde sürdüren Darende’nin ilk ve tek fikir gazetesi olmak gibi ağır bir yük taşıdığımızı iyi biliyoruz.

15 kez erişim engeli kararı verildi, 16.’sını açmayı görev bildik. Darendeli dostlarımıza açıkça söylüyoruz ki bu kapatma kararları ile ilgili tarafımıza tek bir bildirim dahi ulaşmadı. Adli mercilerden ve Hulusi Efendi Vakfı Yapılanmasından tek bir tekzip veya içerik çıkartma talebi almadık. Tamamiyle hukuksuz olan bu kararlar ‘Aman kimse okumasın, vakfın itibarı zarar görmesin’ düşüncesiyle alınıyor.”

 

 VAKFIN BU FİLLERİ DARENDE’DE İNFİAL YARATIR!

 

Açıklamalarını sürdüren Darende Gazetesi yönetimi, “Türk Halkının gücünü milli iradeden almayan paralel devlet yapılanmalarına 15 Temmuz’da destansı bir mücadeleyle büyük bir ders verdiğini kimse unutmamalıdır. Hiçbir illegal güç tankına, topuna, tüfeğine, kamudaki nüfuzuna güvenmesin. Bu millet 15 Temmuz’da Cennet Mekan Mehmet Akif’in “Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın!” şeklindeki latif dizesinin tankların önüne yatarak vücut bulmuş güzide bir örneğidir.  Bu sebepten ötürü Hulusi Efendi Vakfı, iman ve vatan sevgisiyle dolu Darende halkını dikkate almalıdır. Şayet dikkate almazsa acı bir şekilde tarihe karışır ve yok olur. Hulusi Efendi Vakfı’nın yok oluşu FETÖ’den daha ağır bir şekilde gerçekleşir.”

Etiketler: / / / / /

Korkutan Trafik Kazasında 6 Çocuk Yaralandı
Kontrolden çıkan araç Kur'an Kursu öğrencilerine çarptı.
Osmaniye’den Darende’ye Arıcılık Göçü!
Osmaniyeli arıcılar Darende'den memnun kaldı.
15 Temmuz Programı Büyük İlgi Gördü
Hain darbe girişiminin yıl dönümünde yapılan etkinlik büyük ilgi gördü.
Belediyenin Aşudu Projesi Çevrecileri Tedirgin Ediyor
Aşudu Deresi Dere ve Rekreasyon Alanı Düzenlemesi Projesi mahalle sakinlerinin ve çevrecilerin eleştirilerinin odağında. Projenin doğal yapıya zarar vereceği iddia...
Ramazan Bayramı’mız Kutlu Olsun! (2022)
Ramazan'ı geride bırakmanın hüznü, yeni bir bayrama daha kavuşmanın anlatılmaz sevinci
Zirai Don Endişesinde Korkulan Oldu
Malatya Milletvekilleri Veli Ağbaba ve Mehmet Fendoğlu, TBMM’de zirai don felaketini konuştu; “Hem kayısı meyvesi hem de üreticilerin bir yıllık...
“Kesişme:İyi ki Varsın Eren” Filmi Darende’de Gösterime Girecek
Şehit Eren BÜLBÜL'ün hayatını anlatan sinema filmi "Kesişme: İyi ki Varsın Eren" 4-14 Nisan tarihleri arasında ilçemizde izleyicileriyle buluşacak.
Darende Belediyesi’nin Kuruluş Yılının 1868 Olduğu Duyuruldu
Belediye başkanlığı yapmış olduğu arşiv araştırmaları neticesinde kuruluş tarihinin 1868 yılı olduğu bilgisine ulaşıldığını duyurdu.
Yoğun Kar Yağışı Trafiği Olumsuz Etkiliyor
Elbistan yolu üzerinde kayan tır yolu trafiğe kapattı.
Belediye Fırını Ekmek Fiyatlarında İndirime Gitti
Darende Belediyesi'ne ait ekmek fırını işletmesi, ekmek fiyatlarını 0.25 TL indirdiğini duyurdu.
Ayvalı Göleti Ekonomiye 2.5 Milyon Lira Katkı Sağlayacak!
Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından ilçemizde inşa edilen Ayvalı Göleti'nin ekonomiye büyük katkı sağlayacağı ve istihdamda artışa vesile olacağı öngörülüyor.
Darende Kaymakamlığı Emniyet Kemeri Kullanımına Yönelik Özel Bir Video Yayınladı
Kaymakamlık makamı, trafik kazalarında hayati bir öneme sahip olan emniyet kemeri kullanımı hakkında farkındalık oluşturmak için özel bir video klip...
Balaban’da Korkutan Kaza: 4 Yaralı
İlçemiz Balaban Mahallesi'nde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
Dev Sulama Projesi İçin İmzalar Atıldı!
1970 dekar tarım arazisini suya kavuşturacak proje için sözleşme imzalandı.
Bayram Usta Mesleğini Darende’de İcra Edecek
İlçemizdeki beyaz eşya teknik servislerine bir yenisi daha eklendi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ