Hakikatin Susmayan Bülbülü -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Zaviye Mahallesi Kamulaştırma Yoluyla Hamidettin’e Peşkeş Çekiliyor!Zaviye Mahallesi sakinleri akınlara durgunluk veren “kamulaştırma” hadisesini Darende Gazetesi’yle paylaştı. .

Zaviye Mahallesi Kamulaştırma Yoluyla Hamidettin’e Peşkeş Çekiliyor!
  • 03.10.2016

Türkiye Cumhuriyeti ifadesine bile hazımsızlık duyarak vatana ve millete ihanet içinde olduğunu alenileştiren Hulusi Efendi Vakfı, talimatları doğrultusunda hareket eden belediye başkanı vasıtasıyla akıl almaz bir mülkiyet hakkı ihlaline daha imza atmak istiyor.

 

Sessiz Olun! Efendi Rahatsız Oluyor! başlığı ile hazırladığımız  haberde anormal bir şekilde daraltılan külliye yolunun ve hiçbir mahallemizde olmayan sıklıkta ve şıklıkta yapılan ışıklandırmanın sinsi bir projenin ayak sesleri olduğunu yazmıştık. Ve çok geçmeden vatandaşın mülkiyet hakkını yok sayan şeytani planın detayları gün yüzüne çıktı.

 

 

Terör örgütü lideri Fethullah GÜLEN‘le menfaati doğrultusunda geçmişte yakın ilişkileri bulunan ve darbe karşıtı görünümü vererek kamudaki ağını genişletme çabası içerisinde bulunan Hamidettin ATEŞ, talimatı doğrultusunda çalışan Darende Belediyesi Başkanı Dr. Süleyman ESER’e kamulaştırma talimatı verdi. Talimata göre Somuncu Baba Külliyesi yakınındaki (Hamidettin ATEŞ ve avaneleri hariç olmak üzere) arsa ve gayrimenkullerin istimlak yoluyla dolaylı olarak Hulusi Efendi Vakfı’na devredilmesi isteniyor. Akıl almaz durumu durumu haber alan mahalleliler yasal yolları kullanarak haklarını aramaya çalışıyor.

 

 

BAŞKAN SÜLEYMAN ESER’İ MAKAMINDA BULMAK MÜMKÜN OLMUYOR!

Sıkıntıları hakkında Başkan Eser ile görüşmek isteyen mahalle sakinleri her zaman olduğu gibi başkanı makamında bulamadı. Bulamadıkları gibi belediye personelinden de başkanın nerede olduğuna dair bilgi alamayan mahalle sakinleri, başkanının küstahlığı ile ünlü makam şoförünün nahoş ithamlarına da maruz kaldılar.

zaviye-mahallesi-istimlak-yoluyla-hamidettine-peskes-cekiliyor-belediye

 

BAŞKANI MALATYA VALİLİĞİ BULDU! 

 

Durumu Malatya Valiliğine aktaran mahalle sakinlerinin uzunca uğraşlarından sonra, Başkan Süleyman ESER makamına gelerek mahalle sakinlerini kabul etti. Vatandaşların endişelerine ve taleplerine bir belediye başkanı ciddiyetinde yaklaşmadığı iddia edilen Başkan Eser’in, müstehcen imalarla vatandaşları rencide ettiği söyleniyor.

 

HULUSİ EFENDİ VAKFI ve DARENDE KAYMAKAMLIĞI İLE GÖRÜŞME İSTENDİ

Vakıf ile de görüşme talebinde bulunan mahalle sakinleri vakıf başkanı Hamidettin ATEŞ ile görüşemediklerini, kendisini vakıf müdürü olarak takdim eden bir şahsın küstah ifadelerine maruz kaldıklarını Darende Gazetesi ile paylaştı. Ardından bir dilekçe yazarak Darende Kaymakamlığına başvuran mağdur vatandaşlar seslerinin duyulmasını istiyor.

zaviye-mahallesi-istimlak-yoluyla-hamidettine-peskes-cekiliyor-dilekce

SESLERİNİ SADECE DARENDE GAZETESİ DUYDU

Mesleğin etik değerlerini benimseyememiş, halkın ve haklının yanında değil güçlünün dalkavukluğunu yapmayı yeğleyen Darende ve Malatya basını her zaman olduğu gibi “üç maymunu oynayarak” yapılan bu zulme karşı sessiz kaldı. Yeni sloganını “Hakikatin Susmayan Bülbülü” olarak geliştiren Darende Gazetesi mağdurlarla görüşerek konuyu her zaman olduğu gibi kendine has cesur ve açık üslubu ile dile getirdi. Öte yandan vakfın son istimlak vurgunu ile ilgili Darende Gazetesi Yönetimi de açıklamalarda bulundu.

“Darendelinin anayasal hakkı olan haber alma özgürlüğü adına kar amacı gütmeden kamu hizmeti güdüyoruz. Gazetecilik gibi ulvi bir mesleğin temel prensiplerini özümsemiş bir yayın grubu olarak sorumluluğumuzun her zaman bilincindeyiz. İftira, hakaret, aşağılayıcı üslup hiçbir zaman yanaşmadığımız limanlar olup, emin olmadığı hiçbir hususu yazmamak, şive ve yabancı sözcüklerden arındırılmış Öz bir Türkçe kullanmak bizim en önemli düsturumuzdur. Bu hassasiyetlerle yayın hayatını kararlı bir şekilde sürdüren Darende’nin ilk ve tek fikir gazetesi olmak gibi ağır bir yük taşıdığımızı iyi biliyoruz.

15 kez erişim engeli kararı verildi, 16.’sını açmayı görev bildik. Darendeli dostlarımıza açıkça söylüyoruz ki bu kapatma kararları ile ilgili tarafımıza tek bir bildirim dahi ulaşmadı. Adli mercilerden ve Hulusi Efendi Vakfı Yapılanmasından tek bir tekzip veya içerik çıkartma talebi almadık. Tamamiyle hukuksuz olan bu kararlar ‘Aman kimse okumasın, vakfın itibarı zarar görmesin’ düşüncesiyle alınıyor.”

 

 VAKFIN BU FİLLERİ DARENDE’DE İNFİAL YARATIR!

 

Açıklamalarını sürdüren Darende Gazetesi yönetimi, “Türk Halkının gücünü milli iradeden almayan paralel devlet yapılanmalarına 15 Temmuz’da destansı bir mücadeleyle büyük bir ders verdiğini kimse unutmamalıdır. Hiçbir illegal güç tankına, topuna, tüfeğine, kamudaki nüfuzuna güvenmesin. Bu millet 15 Temmuz’da Cennet Mekan Mehmet Akif’in “Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın!” şeklindeki latif dizesinin tankların önüne yatarak vücut bulmuş güzide bir örneğidir.  Bu sebepten ötürü Hulusi Efendi Vakfı, iman ve vatan sevgisiyle dolu Darende halkını dikkate almalıdır. Şayet dikkate almazsa acı bir şekilde tarihe karışır ve yok olur. Hulusi Efendi Vakfı’nın yok oluşu FETÖ’den daha ağır bir şekilde gerçekleşir.”

Etiketler: / / / / /

Darende’de Kurban Bayramı Sevinci
Koronavirüs sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasağı uygulaması nedeniyle buruk ve sessiz bir Ramazan Bayramı geçiren Darende’de Kurban Bayramı coşku, sevinç...
Darende Işık Hızında İnternete Kavuşacak!
İnternet kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği altyapı çalışması başladı.
HSK Kararnamesiyle Darende Hakim ve Savcısı Değişti
HSK kararnamesiyle ilçemiz Darende'de görev yapan hakim ve savcılar başka il/ilçelere atanırken ilçemize de yeni hakim ve savcı ataması yapıldı.
Şoförlere Maske ve Dezenfektan Dağıtıldı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşımada oluşabilecek risklere karşı şoför esnafına maske ve dezenfenktan dağıtıldı.
Kadir Gecemiz “Anahtar” Olsun
Uzun zamandır köşeme uğrayamıyorum. Kalemin bahanesi vardır bekler belki ama özlemin, hasretin beklemeye tahammülü var mıdır ki? Adına dünya telaşesi...
Polislerden “Sosyal Mesafe” Uyarısı
Sokağa çıkma sonrası ilçe merkezinde meydana gelen yoğunluk nedebiyle polis memurları Darendeli vatandaşları "sosyal mesafe" konusunda uyardı.
Malatya’da Kaç Corona Vakası Var?
Herkesin merakla beklediği sorunun cevabı Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA'dan geldi.
Ilıca Mahallesi Karantinaya Alındı!
Dünyanın kabusu olan Corona virüsü (Covid-19) Darende'de bir mahalleyi de etkisi altına aldı. Malatya Valiliği yaptığı duyuruda ilçemize bağlı Ilıca...
Darendeli Esnaflar 65 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin Seferber Oldu
Corona virüsü tedbirleri kapsamında sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarının evlere ulaştırılması için Darende esnafı seferber oldu.
Corona Kabusu Sürüyor! Darende’de Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi
Corona (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların ve kronik hastalığı bulunanların sokağa çıkması ikinci bir duyuruya kadar yasaklandı.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin Yeni Binası Hizmete Açıldı
Milliyetçi Hareket Partisi Darende İlçe Başkanlığı'nın yeni binası MHP Malatya Milletvekilinin de katıldığı törenle hizmete açıldı.
Valilik Duyurdu: 13 Şubat Tatil Edildi
Yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle Malatya Valiliği 13 Şubat Perşembe günü okulların tatil olacağını duyurdu.
Meslek Lisesi (METEM) Yıkılacak Mı?
Malatya Valiliği hasarlı durumda olan 29 okul binasının yıkılacağını duyurdu. Listede ilçemizdeki meslek lisesi de var.
Darende-Gürün Arası Karayolu Ulaşıma Kapandı
Çetin mevsim şartları ve dondurucu soğuk ulaşımı da olumsuz etkiliyor. Darende-Gürün karayolu ulaşımını sağlayan D300 hattında geçişlere izin verilmiyor.
Yarıyıl Tatili Uzatıldı
24 Ocak tarihinde meydana gelen ve Malatya'yı da etkileyen Elazığ Depremi sebebiyle Malatya Valiliği yarıyıl tatilinin uzatıldığını duyurdu. Okullar 10...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ